“ВИБІР КРАЇНИ” 2021

Повідомляємо, що за даними Держстату України були підведені підсумки роботи підприємств. Консис, ВКП, ТОВ, яке увійшло в номінацію…

на цій техніці наші вироби

Троса дистанційного керування, їх характеристики і втрата ходу

У цій статті підприємство «Системи Управління – КОНСИС» розгляне питання про характеристики тросів дистанційного керування, що застосовуються на автобусах, спец. техніці, комбайнах і тракторах, а також вантажних автомобілях.
Найбільш важливим параметром ефективності роботи є втрата ходу троса (люфт = Backlash).
В процесі роботи трос дистанційного керування неминуче подовжується (витягується), що призводить до нечіткого або навіть скрутного включенню передач.

Іноді якість тросів дистанційного керування таке, що вже після невеликого терміну експлуатації транспортного засобу його необхідно регулювати. Але власники не завжди знають про це і доводять троса управління до поломки. Іноді конструкція тросів і не дозволяє виробляти його регулювання – про це сказано тут

Кожен трос управління має характеристику, звану «ВТРАТА ХОДУ» або в англомовних джерелах – BACKLASH factors of mechanical control cables. Втрата ходу вимірюється, як різниця між величиною руху троса при тягне і штовхає навантаженнях, при цьому виходить кінець троса залишається нерухомим:

Потеря хода троса управления

Втрата ходу троса управління

Джерело: http://machinedesign.com/article/accounting-for-lost-motion-0111

Це явище пов’язане з наявністю зазорів між сердечником і оболонкою троса управління.

Теоретично, втрата ходу повинна прагнути до нуля, але на практиці деяка втрата ходу повинна бути дозволена інакше трос дистанційного керування буде «важко ходити» або залишиться затиснутий. Фактори, що провокують втрату перебігу, включають фрикційні властивості матеріалів сердечника і оболонки, наявність вигнутою траси, а іноді – довжини троса. Також причини можуть бути обумовлені термічним розширенням, інше.

Для кожного, найбільш популярного в СНД, виробника тросів ці дані наведені нижче:

1)     Для Kongsberg Automotive (KA) MORSECONTROLS (http://www.teleflex.com.au/products.php?pID=2):

Серія троса

Дані наведені тільки для 360 градусів  (Maximum Backlash for 360 degrees)

30

.120inches (3.1 mm)

40

.150inches (3.8 mm)

60

.180inches (4.6 mm)

80

.230inches (5.8 mm)

 

2)     Для Cablecraft Motion Controls (http://www.instrumentsales.com/assets/Push-Pull_Standard_Industrial.pdfPull_Standard_Industrial.pdf)

Потеря хода троса Cablecraft

Втрата ходу троса Cablecraft

 

3)     Для Orscheln Group (https://madisonpowersystems.com/images/pdf/specifications_pushpull.pdf)

Потеря ходя троса Orscheln

Втрата ходу троса Orscheln

Як бачимо, у різних виробників тросів дистанційного керування навіть спочатку є різна «ВТРАТА ХОДУ». Тим більше, ця «ВТРАТА ХОДУ» збільшується з часом його експлуатації.

Наше підприємство КОНСИС виготовляє троса управління, розраховані на працездатність протягом 300 000 тягнуть-штовхають циклів без збільшення «ВТРАТИ ХОДУ». Для найбільш навантажених тросів є можливість збільшити їх працездатність до 800 000 циклів.

Відзначимо, що ПКП «Системи Управління – КОНСИС» може виготовити для Вас троса дистанційного керування будь-якої конфігурації для будь-яких транспортних засобів, навіть якщо вони несерійні! Вам достатньо передати нам зразок троса або вказати необхідні параметри і ми виготовимо для Вас новий трос дистанційного керування на заміну Вашому зношеному!

Дізнайтеся ціну, зв'яжіться з нами:

актуальний каталог продукції і застосовність тросів на дорожній техніці

каталог виробів застосовність