Construction & Engineering Awards 2024
Журнал BUILD оголошує переможців конкурсу Construction and Engineering Awards 2024 Від протипожежного захисту до продуктів UHPC, сантехніки…
Журнал BUILD оголошує переможців конкурсу Construction and Engineering Awards 2024 Від протипожежного захисту до продуктів UHPC, сантехніки…
Щорічна премія UKRAINIAN BUSINESS AWARD (UBA) провела аналітику усіх зареєстрованих компаній на території України! За результатами досягнень…
У сучасному світі достатнього поширення має автоматична коробка передач (АКП). Для управління автоматичною коробкою перемикання передач (АКП) використовуються тросові приводи на основі Шифтер, селектор з функцією фіксації троса в певних положеннях (рис.1, 1а) або без його фіксації (рис.2, 2а). Селектор АКП визначає режим її роботи; вибір потрібного режиму здійснюється його переміщенням в одне з можливих положень. Для запобігання випадкових перемикань режимів використовують спеціальні механізми захисту. У разі селектора з фіксацією положення використовується, як правило, блокує кнопка, розташована збоку під великим пальцем водія, або запірний механізм, що включається двома пальцями.
Розташування важеля селектора може бути різним. В даний час зазвичай використовується підлоговий селектор.
Тросовий привід управління автоматичною коробкою передач (рис.1) сконструйований за тим же принципом, що і привід управління механічною коробкою, але відрізняється від нього кількістю і конструкцією деталей. Крім того, даний привід використовується і для інших механізмів, для яких необхідна фіксація положень.
Рис.1. Селектор з функцією фіксації троса в певних положеннях
Рис.1. Шифтер з функцією фіксації троса
Шіфтери з фрикційною накладкою (ріс.2,2а) не мають фіксованих положень і застосовуються в разі необхідності управління плавним зміною ходу троса.
Можуть застосовуватися, як для управління АКП, так і для інших механізмів (управління акселератором двигуна, управління ТНВД, управління гідронасосами ГСТ і ін.).
Рис.2. Селектор без фіксації
Рис.2а. Селектор без фіксації (фото)